Dj Ates CGS
Admin İle İletişim Adresi:

https://www.facebook.com/LoXoLum

Dj Ates CGS
Admin İle İletişim Adresi:

https://www.facebook.com/LoXoLum

Dj Ates CGS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dj Ates CGS

Dj Ateş | Cehennemden Gelen Ses | En İyi Dj Ateş Fan Sitesi...

AnasayfaFacebookMüzik SayfasıLatest imagesAramaZiyaretçi DefteriKayıt OlGiriş yap

OGUZ ESEN İle Röportaj

4 posters
YazarMesaj
By loXol
Admin
Admin

Rep Gücü : 1134

Oyun Gücü
Oyun Rolü:
OGUZ ESEN İle Röportaj Imgleft5/5OGUZ ESEN İle Röportaj Emptybarbleue  (5/5)

OGUZ ESEN İle Röportaj Empty
MesajKonu: OGUZ ESEN İle Röportaj   OGUZ ESEN İle Röportaj Icon_minitimeCuma Tem. 03, 2009 7:00 pm

Rana:
Oğuz Esen Kimdir?Nasıl Bir Kişiliktir?
O.E:
Oğuz Esen 1988 Tokat doğumluyum..Nasıl bir kişiliğe sahip olduğum sorusunu beni tanıyanlar
benden daha iyi yanıtlar. Ama özetle kendi halinde, sakin aynı zamanda çabuk sinirlenen
birisiyim.

Rana:
Oguz ESEN Raple Ne Zaman Nasıl Tanıştı?
O.E:
Raple yıllar önce rap dinlerken tanıştım. Kendim üretmeye ise 2005 yılında başladım

Rana:
Peki İlk Olarak Kimleri Dinledin
O.E:
Cartel ve Nefret

Rana:
Neden Ortaya Çıkma Gereği Duydun?Destekleyen Birileri Oldu mu?
O.E:
Elbette.Çevremdeki arkadaşlarım yaptığım çalışmaları paylaşmamda büyük pay sahibi.

Rana
Rap Oğuz ESEN İçin Ne İfade Ediyor?
O.E:
Rap benim için hissettiklerimi insanlarla paylaştığım bir aracı. Ancak meslek olarak
düşünmedim, düşünmem de.. Misal; sizler boş vaktinizi değerlendirmek için sinemaya
gidiyorsunuz ya, rapte benim için ondan farksız.

Rana:
Neden Başka Tarz Değilde Rap?
O.E:
Neden Rap çünkü herşeyi konu edebiliyorsunuz.. Aslında Fantezi - Pop yada Arabesk
söylemeyi daha çok isterdim.Çünkü dinlerken bu iki tarz rapten daha çok keyif veriyor
bana.

Rana:
Türkce Rapin Geleceğini Nasıl Görüyorsun?
O.E:
Bence geleceği parlak.Artık hemen hemen her klipte, reklam filminde vs. rape dair
materyallere rastlayabiliyoruz.3-5 sene öncesine kadar kimse rap nedir pek bilmezdi,
ama şimdi herkesin kulağında, dilinde..İlerisi için bu gibi durumları daha sık görmek
mümkün.

Rana:
Ailenin Yaptığın Rap Müziğe Karşı Düşünceleri Neler?
O.E:
Dediğim gibi ben rapi sinemada film seyretmek, kitap okumak hatta dışarda sek sek oynamak
gibi görüyorum.Onların düşünceleri de bu yönde diyebilirim. Neden şarkı türküyle uğraşıyorsun işin gücün yokmu demediler.Ancak; daha iyisini yaparsın seni TV lerde görmek
istiyoruz gibi beklentileri de yok.

Rana:
Rap Şarkısı Yaparken Nasıl Çalışıyorsun?
O.E:
Önce birkaç kez altyapıyı dinliyorum ve ilk aklıma gelen fikirden yola çıkarak
karalıyorum.

Rana:
Beğendiğin Bir Rapçi/Rapciler Var Mı?Varsa Kim/Kimler?
O.E:
Aklıma gelenlerden Yabancı; Twista, Tech N9NE, Akon - Türk; Fuchs, Salt Empoze, Kurşun,
Saian

Rana:
Şuana Kadar Grup Dışı feat attığın kişiler kimlerdir ?Bu Çalışmalardan En Beğendiklerin Hangileri?
O.E:
Mc Karayazı, Izam, Evrim Tüzün, Qarizma, Erdo, Zelal, Alize, 27 Antepli Bela, Azath
Melanco,27 Firari, Aytan - Hergele, T-intention, Başkan ve Aruz Ahendil..Beğendiklerim;
Çekildi Fişiniz & Vay Haline (Ft.Mc Karayazı), Körpe Kalpler (Ft.Izam), 1040
(Ft.Evrim Tüzün & Izam)

Rana:
Bilindiği Üzere FamiliaTokat Olarak Bulunduğunuz Bölgede Farklı Bir Tarz Yarattınız.Ve
Giderekte FamiliaLar Artıyor:).Taklit EDen Değilde Edilen Olmak Nasıl Bir Duygu?
O.E:
Familia ismini koymasaymışız millet isim bulamayacakmış demek ki Very Happy Taklit edilmek
açıkçası beni sinir ediyor. Gerek isim olarak gerek yazmış olduğum sözler, yaptığım
tarz vs. benim emek vererek ortaya koyduğum birşeyin başkası tarafından kendisine ait
olduğu iddia edilerek yeniden piyasaya sürülmesi beni mutlu etmiyor.Haa kim dinliyor
onları? Kendisinden başka kaç kişi? Ayrı bir mevzu.Familia ismini birçok özenti kendi
bulunduğu şehrin başına eklemiş olabilir fakat hepsi Familia Tokat'ın ilk ve tek olduğunun
bilincinde..Mutluluk veren tek duygu bu :)Ayrıca ;
Belli bir zaman geçtikten sonra yapmış olduklarından bir çoğu pişman olup çekiliyor
yada kendilerine başka isim ve stil bulmaya koyuluyorlar. Buna çok kez şahit oldum.
Eğer bizi örnek alacaklarsa şu özelliğimizi örnek alsınlar; biz kimseyi örnek almadan,
taklit etmeden üretiyoruz parçalarımızı. Ki zaten bu yüzden tutuluyoruz ya. Very Happy

Rana:
Kimileri Bayılıyor,Sizleri Çok Seviyor Bunlara Karşın Kimileride Nefret Ediyor. Sizede /Sanada Tabi
Konuşma Hakkı Düşüyor.Ne Diyeceksin?
O.E:
Dinleyen, beğenen, beğenmeyen herkese teşekkürler. Nefret edenler de dinlemesin kimseyi
zorladığımız yok.

Rana:
"İşte Bu Benim ,Bu Parça Beni ANlatıyor ,Parçada Kendimi Buluyorum,Beni Etkiliyor"
Dediğin bİ Parçan Ya da Parçanız Var Mı?Varsa Hangisi ?
O.E:
Herkese Pay Var Ve Bu Şehir Girdap Gülüm

Rana:
Herkese Pay Var 2008 ALbüm Bizlerle Buluşmuştu.Albüme Bakılırsa Pkk,Bazı Kişiler,Savaş
Vb Konuları Yeren Çalışmaların Var.Peki Yaptığın Albüm İçine Sindimi? Bu ALbümünü Diğer
Albümlerine Göre Nası Değerlendiriyorsun ?
O.E:
Evet albüm istediğim gibi oldu diyebilirim. Diğer yapmış olduklarıma nazaran daha profesyonel olduğunu düşünüyorum.

Rana:
Şuana Kadar Yaptığınız/Yaptığın Parçalar Çok Beğenildi ve Çok Dinleniliyor Senin en sevdiğin Parçalarınız/Parçaların hangileri?
O.E:
Yapmış olduğum albümler diyerek özetleyebilirim Very Happy

Rana:
Önce 03Mustafa Daha Sonrada Sen Olmak Üzere Albüm Çıkardınız .Grup Olarak Çıkaracağınız
Bir AlbümOlacaktır Tabi.Albümün Çalışmlarına Başladınızmı? Ve Çıkacak Olan Albümde Müthiş
5Liyi Birarada Dinleyebilme Gibi Bir Şansımız Olacakmı ?
O.E:
Ufak ufak başladık.Bu albümde büyük olasılıkla Gönül Yorgunu olmayacak.Yani beşimizi
bir arada dinleyemeyeceksiniz malesef.

Rana:
Önceki Cevaplarında Rapi Sadece Bir Hobi Olarak Yaptığını Ve Ciddi Olarak İleriyi
Düşünmediğini İmâ Ettin Peki Nereye Kadar Yapmayı Düşünüyorsun ?
O.E:
Evet. Açıkçası hem özel hayatımla ilgili sebeplerden, hem de eskiye oranla hevesimin azalmasından dolayı.

Rana:
Grup Olarak Yaptığınız Parçalardaki Uyumu Neye Borçlusunuz?
O.E:
2 Yıldır beraberiz grup olarak, elbette geçen bu sürede iyi kötü birçok çalışmamız
oldu ve eksiklik duyduğumuz noktaları kapattığımızı düşünüyorum geçen bu zaman zarfında.
Yani taşları yerine oturttuk. Birbirimizi daha iyi tanıyoruz hem kişisel olarak hem
müzikal bakımdan.

Rana:
Star Tv Ekranlarında RapStar Adlı Yeni Bi Yarışma Başlıyor.yARIŞMA hAKKINDAKİ dÜŞÜNCELERİN
Nelerdir?
O.E:
Katılacak arkadaşlara başarılar.

Rana:
Son Olarak Seni Sevenlere Ne Soylemek İstersin?
O.E:
Hepsine sonsuz teşekkür ederim ilgilerinden dolayı. Sevgiler ...
rabia

Rep Gücü : 11

MesajKonu: Geri: OGUZ ESEN İle Röportaj   OGUZ ESEN İle Röportaj Icon_minitimeCuma Kas. 06, 2009 5:03 pm

diyecek laf bulamıyorum süpersinz ya çoruma gelmenizi istorum insllh gelirsiniz harika muzikler yapıorsunz yorum yazarsanz sewinrm
hasretrüzgarı

Rep Gücü : 7

MesajKonu: Geri: OGUZ ESEN İle Röportaj   OGUZ ESEN İle Röportaj Icon_minitimePaz Haz. 20, 2010 6:10 am

çok güzel yorumlarını okudum oğuz abi başkalarının familia koyupta başa isimler üretmesinden nefret ediyormuş abi bende bi ara öyle yapmıştım familia koyup başa ama artık yapmıyorum sizi çok seviyorumm keşke bi kerede kocaelide konser versenizzz bi ara beyaz showa çıkıcak dedilerr ne kadar sevindimdi kaç akşam bekledimdi öyle gecenin geç saattlerinde ama anlaşamadı dediler sonra üzüldüm Sad sizi seviyoruzz sizi destekliyoruzz dj akman mış oymuş buymuş bunların hepsi basit rapp adamın sesi kötü rap yapıp bizim kulak zarlarımıza zarar veriyoo hepinize sevgilerimlee oğuz abi parçaların güzell dj ateş inkide sevmedim tam benim parçam yhaaa bide bu şehir girdap ağlayacak durumlara geliyorum Sad hayırlı çalışmalar allah sizi başımızdan eksik etmesin Smile
https://www.facebook.com/l.php?u
BURA.COM

BURA.COM

Rep Gücü : 389

Oyun Gücü
Oyun Rolü:
OGUZ ESEN İle Röportaj Imgleft5/5OGUZ ESEN İle Röportaj Emptybarbleue  (5/5)

MesajKonu: Geri: OGUZ ESEN İle Röportaj   OGUZ ESEN İle Röportaj Icon_minitimeCuma Eyl. 03, 2010 10:40 am

güzel bir röportaj olmuş abi

OGUZ ESEN İle Röportaj
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Oğuz ESEN Full LİNKLER
» OĞUZ ESEN- SENSİZLİK ZOR BANA
» 03 MUSTAFA FT DJ ATEŞ CGS VE OĞUZ ESEN-NEDEN
» 03 Mustafa ile röportaj
» 03 MUSTAFA FT OĞUZ ESEN VE GÖNÜL YORGUNU-YALVARMA SAKIN