Dj Ates CGS
Admin İle İletişim Adresi:

https://www.facebook.com/LoXoLum

Dj Ates CGS
Admin İle İletişim Adresi:

https://www.facebook.com/LoXoLum

Dj Ates CGS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dj Ates CGS

Dj Ateş | Cehennemden Gelen Ses | En İyi Dj Ateş Fan Sitesi...

AnasayfaFacebookMüzik SayfasıLatest imagesAramaZiyaretçi DefteriKayıt OlGiriş yap

Deniz Astsubaylık Mülakatları(DAMYO)

YazarMesaj
By loXol
Admin
Admin

Rep Gücü : 1134

Oyun Gücü
Oyun Rolü:
Deniz Astsubaylık Mülakatları(DAMYO) Imgleft5/5Deniz Astsubaylık Mülakatları(DAMYO) Emptybarbleue  (5/5)

Deniz Astsubaylık Mülakatları(DAMYO) Empty
MesajKonu: Deniz Astsubaylık Mülakatları(DAMYO)   Deniz Astsubaylık Mülakatları(DAMYO) Icon_minitimeSalı Eyl. 08, 2009 9:46 am

Arkadaşlar internette damyo mülakatları ile ilgili pek bi açıklama yok.ben gitmeden önce araştırdım bulamadım.Ben gittim gördüm şimdi size aktarmaya çalışıcam.

1.İşinizin erken bitmesini istiyorsanız 6.15 de okulun önünde olun.Bu saatlarde içeri almaya başlıyorlar.İçeri girdikten sonra otobüsle sizi biyere götürüp sadece isminizi alıyorlar ve yanınızda cep telefonu varsa emenate veriyorsunuz.

2.Buradan sizi yemkhaneye götürüyorlar.Orda evraklarınızı sıraya koydurup kişilik testini yaptıktan sonra kahvaltınızı yapıyorsunuz.(beleşş ve gayet güzel yemekler)

3..Burdan tekrar otobüse binip evrak kontrolünün yapılacağı yere gidiyorsunuz.Eğer geç giderseniz burda sıra oluyo ve 1-2 saat beklemek zorunda kalıyorsunuz.Diplomanın aslı ve öss sonuç belgesi mutalaka yanınızda olsun bazılarından göstermeleri istiyor.

4.Evrak kontrolünden sonra sizi ön sağlığın yapılacağı yere götürüyorlar.Ön sağlıkta önce soyunuyorsunuz.Daha sonra boyunuzu ve kilonuzu ölçüyor.Boydan sadece 1 kişi elendi.daha sonra renk körlüğü testi yapıyorlar.Sonra dişinize bakıyorlar.Fazla tırsmayın dişten kimse elenmedi.Daha sonra kabinin arkasına geçip malum yerinizi açıyorsunuz ve 360 derece dönüyorsunuz.Benim grubumdan ön sağlıktan sadece 1 kişi elendi.

5.Eğer saat 12 ye yaklaştıysa öğle yeği için yemekhaneye gidiyorsunuz.Eğer daha erkense sporun yapılacağı yer gidiyorsunuz.

---Spor da ise önce basket topu fırlatma var.Burda kafanıza göre fırlatamıyorsunuz oradaki ---komutam size nasıl fırlatılacağını gösteriyor.Onun dediği gibi yapmaya dikkat edin.Topu en az 7 metre fırlatmanız gerrkiyor.En fazla ise 16 metre.Mülakatlara gitmeden önce biraz çalışırsanız rahat 16 metre fırlatırsınız.Ben hiç çalışmamıştım 12 metre fırlattım.
---Daha sonra uzun atlama burda da komutan size nasıl yapılacağını gösteriyo.en az 165 cm zıplamanız gerekiyo.En fazla ise 220 cm.Ben yine hiç çalışmamıştım 190 cm atladım.Biraz çalışırsanız 200 cm rahat atlarsınız.
---Atlamadan sonra ise mekik.En zorda bu işte.Elleriniz tam salık olarak başlıyorsunuz.Çeneniz demirin tam üstüne çıkması lazım ve inerken kendiniz tam bırakmanız lazım.Örneğin ben 2 tane çektim 0 dedi.Arkadaş 12 çekti 5 dedi.Burda biraz çalışmayla olmaz çok çalışmanız lazım.
---Geldik mekiğe.Burda mekiği kollarınız göğsünüzde çapraz olarak tutuyorsunuz.Ve omuzlar tam olarak yere deyecek.Eğer deymesse komutan sizi uyarıyor ve bidaha uyarmam diyor.Burda mekiği askerler sayıyaor.1 dk da en az 20 tane çekmeniz gerekiyor.Biraz çalışın rahatlıkla yaparsınız.ben çalışmadan havada 39 deniz de 36 tane çektim.
---Ve en son koşu.Koşunun yapılacağı yer bildiğiniz tarla.koşarken dikkat edin düşen çok oluyor.Ama saha kötü falan diye de ben koşam o sahada nasıl koşulacak falan demeyin.Saha kötüyse herkese kötü.Burda koşuyu en az 84 sn de koşmanız gerekiyo.Eğer 84 üstü sn de koşarsanız adam size bidaha koşmak istermisiniz diyo.Yada eleniyosun kendi tercihiniz.Çok çalışmanız lazım.Ben 15 gün kadar çalıştın 78 sn de koştum.
Arkadaşlar spor da koşuyu mutalaka yapmanız gerekiyo aksi taktirde eleniyosunuz.Ama diğerlerinde 1 tane yapamama hakkınız var.Ama siz en iyisini yapmaya çalışın çünkü kesin kayıtta puanınızı etkiliyor.

Evet arkadaşlar 1.gün bunları yapıyorsunuz.Eğer okulda kalmak istiyorsanız saat 17.00 a kadar kantinde bekliyorsunuz.Ve daha sonra yatak haneye gidiyorsunuz ve yeleşiyorsunuz.Saat 18.30 da yemek için aşşağıda sıra oluyorsunuz.ve yemeği yedikten sonra yatıyorsunuz.Hiç uyuyacağınızı sanmıyorum çünkü ertesi gün sözlü mülakatı var.sabah 06.00 da kalkıp 06.30 da aşşağıda kahvaltı için sıra oluyorsunuz.Kahvaltınızı yapatıktan sonra yine kantinde sözlü mülakat için isminizin okunmasını bekliyorsunuz.
Ve o an geliyo.Sözlü mülakata girenlerle konuşma fırsatı buluyorsunuz.Ama hiç birini kulak asmayın. Şansınıza kalmış bişey bana dediler adamın anasını ağlatıyorlar içeride 15 dk falan sürüyo diye.Ben girdim 5 dk da çıktım.yani bazılarını 15 dk bazısı 1-2 dk orası belli olmuyor.
Evet ben girdim mülakata karşımda 6 tane komutan hepsi bana bakıyo.Çok kötü bi durum ama karşınızdaki de bir insan olduğunu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın.Ben iyi günler kolay gelsin dedim.Onlar hoş geldin dedi sağ olun efendim dedi.Orda koltuk var onlar otur demeden oturmayın sakın.Bana otur dediler oturdum.Kendini tanıt dedi tanıttım.İşte sonra birkaç soru daha sordular çıkabilirsin dedi. Size burda tavsiyem
---Ne fazla rahat olun ne fazla ciddi
---Kendiniz den emin konuşun
---Bir şey dediyseniz onun arkasında durun yanlış olsa bile
---Sizi kızdırmak isteyebilirler kesinlikle sinirlenmeyin.
---Bi soruyu bir kaç defa sorabilirler ilk cevabınız neyse tekrarlayın ses tonunuz değişmeden.

Evet arkadaşlar bundan sonra kesin karar kuruluna gitmek için yine kantinde beklemeye geçiyorsunuz.İsminiz okunuca giriyorsunuz içeri.Normalde diğer gruplara sadece geçip veya geçmediğini söylüyorlarmış.Ama bizim gruptaki arkadaşlarla sohbet ettiler ve sonunda elendin veya kazandın diyorlar.Eğer kazandıysanız hastaneye sevk ediyorlar.

Hastaneler arasında Erzurum-Diyarbakır-Kıbrıs-Tekirdağ(çorlu) ve Yalovaya yakın Gölcük var.1 tane daha vardı ama onu hatırlayamadım.Herrkes yalovayı tercih ediyor.Ben Çorludan rahat rahat aldım.10 kişiydik biz çorluda normalde 1 günde biterdi ama sağlık kurulu Çarşamba ve Cuma günleri toplanıyormuş.Pazartesi giriş yaptığımız için Çarşamba alabildik.Yalovada duyduğum kadarıyla 500-600 kişi varmış.

Hastanede ise ilk başta kaydınızı yaptırıyorsunuz.Adam size gideceğiniz hasatalıkları yazan bi kağıt veriyo onları tek tek dolaşıyorsunuz.Önce kan verin sonra röntgeninizi çektirin.Bunların sonucunu aldıktan sonra rahat rahat dolaşabilirsiniz.Hepsi bittikten sonra bi sorun yoksa kurul onaylıyor.Yukarda dediğim gibi çorluda kurul Çarşamba ve Cuma günleri toplanıyomuş.

Evt arkadaşlar daha sonra o güzel evinize ve yatağınıza kavuşuyorsunuz.İnternetten asil ve yedek liste açıklanıyor.Fakat bu sene askeri öğrenci olur raporunu dikkate almadan hazırlamışlar.Performans puanına göre sıralama yapıyorlar.Ben o sıralamada 66.yedeğim hayırlısı sıra gelirse kaydımızı yaptırırız.

Hepinize başarılar arkadaşlar.Girecek arkadaşlara yardımcı olur umarım…

Deniz Astsubaylık Mülakatları(DAMYO)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Askeri Lise Mülakatları A'dan Z'ye Herşeyi Anlatıyorum...